Trądzik, połysk i gładkość skóry, stare lub niedawne blizny, egzema, łuszczyca, oparzenia słoneczne, suchość skóry, oparzenia i owrzodzenia.
Stymuluje odnowę komórkową, idealny na blizny i ślady na skórze. Odzyskuje elastyczność i koloryt skóry.
Olejek z dzikiej róży pozyskiwany jest przez tłoczenie na zimno nasion rośliny z rodziny Rosaceae. Dzika róża lub Rosa rubiginosa.
Pozyskiwany jest głównie z Chile i Europy.
Charakterystyczne właściwości
Profil lipidowy:
Kwas palmitynowy (C 16:0): 3-8%
Kwas oleinowy (C 18:1): 12 – 16%
Kwas linolowy (C18:2): 41 – 52%
Kwas linolenowy (C18:3): 25 – 40%
Posiada wysoką zawartość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych o wysokim stopniu nienasycenia, podkreślających kwas alfalinolenowy i kwas linolowy.
Oprócz wysokiego poziomu kwasów omega 6 i omega 3, znajdziemy też wysoki poziom substancji regenerujących i przeciwutleniaczy rozpuszczalnych w tłuszczach, takich jak witamina E i karotenoidy.
Jest olejkiem o dużej penetracji skóry. Zapobiega i leczy między innymi oznaki starzenia, a także stymuluje odnowę komórkową, dzięki czemu jest wybierany w preparatach na blizny i inne ślady skóry.
Poprawia odżywienie komórek skóry i nawilżenie wewnętrzne poprzez poprawę mikrokrążenia. Odzyskuje elastyczność i koloryt skóry.
Zastosowania i aplikacje
Zastosowanie zewnętrzne
Szczególnie wskazany w: przeciwzmarszczkowym, fotostarzeniu dla skóry dojrzałej. Również w oparzeniach, bliznach i śladach, powierzchownych zmianach skórnych.
Szeroko stosowany w preparatach medyczno-estetycznych oraz w serum do twarzy i ciała.
Szybko się wchłania, chroni skórę pozostawiając ją przyjemnie miękką i gładką. Nadaje się do balsamów, balsamów, kremów do twarzy, balsamów do ciała i balsamów do ust.
Przykład opracowania
1. Barwione plamy: Wymieszaj równe części oleju rycynowego i olejku z dzikiej róży, nałóż kroplę mieszanki na miejsce delikatnym masażem do wchłonięcia raz dziennie, najlepiej na noc.
Używaj wysokiej ochrony przeciwsłonecznej przez cały rok w ciągu dnia.