Otrzymywany przez pierwsze tłoczenie na zimno nasion czarnuszki.
Perła Maghrebu i Azji Mniejszej.
Olej używany przez wyższe klasy w starożytnym Egipcie; Wieki później Mahomet twierdził, że leczy ona wszystko oprócz śmierci. Jest to składnik o ostrym smaku, który sprawdza się także w leczeniu problemów skórnych, takich jak trądzik, łuszczyca czy półpasiec.
Można go stosować samodzielnie lub jako składnik dermokosmetyków. Skarb w walce ze starzeniem się i bardzo ciekawa propozycja dla osób poszukujących suplementu diety o działaniu przeciwstarzeniowym.
Jego sekret? Zawarte w nim związki aromatyczne (w tym tymochinon) nadają mu wysoką aktywność, a jednocześnie jest dobrze tolerowany.
Obszary zastosowania: - Stawy i mięśnie.
- Pielęgnacja skóry.
Dawkowanie:
10 g (1 łyżka stołowa) dziennie.
Porady:
- Pomaga wzmocnić naturalne mechanizmy obronne organizmu.
- Wspomaga trawienie.
- Źródło niezbędnych kwasów tłuszczowych.
Zastosowanie kosmetyczne:
- Nadaje się do skóry suchej, podrażnionej i popękanej.
- Stosowany jako środek przeciw wypadaniu włosów (wcierany).
Porady i wskazówki:
- Łupież: Raz lub dwa razy w tygodniu masuj głowę 1–3 łyżkami oleju z czarnuszki. Rozgrzej olej w dłoniach i wmasuj go w skórę głowy. Owinąć ciepłym ręcznikiem i pozostawić na okres od 1 godziny do całej nocy. Spłucz łagodnym szamponem niezawierającym siarczanów, silikonów ani substancji etoksylowanych.
Środki ostrożności: - Trzymać z dala od wszelkich źródeł ciepła i światła.
- Po otwarciu spożyć w ciągu 3 miesięcy.
Kompozycja: Krótki opis kompozycji: 20% kwasów tłuszczowych jednonienasyconych (omega 9). Prawie dwie trzecie kwasów tłuszczowych wielonienasyconych (omega 6). Zawiera liczne składniki oczyszczające, immunostymulujące, lecznicze i antyoksydacyjne: olejek eteryczny z czarnuszki, nigellinę, nigelon (środek przeciwhistaminowy), witaminy, minerały itp.