PRE-BLACK Dodatkowa zniżka 5%
Minimum order amount 282,00zł
Twój kupon
Stworzona w 2005 roku woda toaletowa Un Jardin sur le Nil przywołuje olfaktoryczną podróż na ogrodowe wyspy Asuan w Egipcie. W tej kompozycji perfumiarz Jean-Claude Ellena opowiada o rzece będącej synonimem życia i hojności.
Nuty zapachowe:
Zielona i drzewna woda toaletowa Un Jardin sur le Nil łączy pikantne zielone mango z delikatnym lotosem i eleganckim jaworem.
Obiekt:
Zaprojektowana przez Freda Rawylera butelka jest inspirowana liniami latarni zaprzęgniętych w konie. Jego szkło ma delikatny zielony gradient, przywodzący na myśl brzegi Nilu.Pudełko jest ilustrowane kwiatem lotosu autorstwa artystki Veronique de Mareuil.
Kolekcja Parfums-Jardins:
Kolekcja Parfums-Jardins łączy w sobie duszę miejsca, inspirację perfumiarza i temat wybierany co roku przez Hermès, aby pielęgnować swoją kreatywność. Są to zapachowe spacery, którymi można się dzielić przez cały czas, aby zaspokoić każde pragnienie świeżości, zadumy lub ucieczki.
Emocje węchowe: świeże, delikatne.
Główne surowce: zielone mango, lotos, drewno jaworowe.
Firma utworzona została przez Thierry’ego Hermèsa w 1837 roku w Paryżu. Początkowo daleka była od mody, którą zajmuje się teraz, produkowała bowiem akcesoria związane z hodowlą koni. Związek z modą zaczął się wtedy, gdy wnukowie założyciela jako pierwsi zaczęli wszywać zamki błyskawiczne do skórzanych rzeczy. Pierwsza skórzana kurtka zapinana w ten sposób pojawiła się w 1918 roku. Po tak ekskluzywnym użyciu tego zamka, mechanizm zyskał nawet nazwę fermature Hermès.
W latach 30. powstała kolejna charakterystyczna rzecz - Kelly bag (w 1956 roku świat obiegły zdjęcia księżniczki Monaco Grace Kelly trzymającej Sac à dépêches), a firma zaczęła słynąć z wyrabiania eleganckich apaszek. W 1961 roku do pokaźnej już galerii dodatków Hermesa dołączyły perfumy.
Lata 70. przyniosły marce ekspansję – sklepy pojawiły się w Europie, Japoni i USA. W latach 90. Jean-Louis Dumas, zarządca firmy dołączył do grupy francuskich miliarderów. Aż do dzisiaj Hermes rozrasta się, powiększa swoje imperium również dzięki wykupywaniu części udziałów w innych markach, jak np. w domu mody Jean-Paul Gaultier.
W 2006 roku po 28 latach na emeryturę przeszedł Jean-Louis Robert Frédéric Dumas-Hermès, wywodzący się z piątego pokolenia Hermesów zarządzających firmą. Po jego śmierci, która miała miejsce bieżącego roku, firmę przejął Patrick Thomas – pierwszy spoza rodu Hermesów.