Jest to suplement diety, który pomaga w utracie pamięci i spadku funkcji poznawczych. Jego aktywne zasady: - Bacopa Roślina o tradycyjnym zastosowaniu w medycynie ajurwedyjskiej (tzw. brahmi) do poprawy pamięci i funkcji poznawczych w każdym wieku, nie tylko u osób starszych.
Aktualne badania naukowe przypisują zdolność do poprawy pamięci (u osób zdrowych i osób z zaburzeniami poznawczymi), zarówno pamięci długoterminowej, jak i krótkotrwałej.
- Fioletowa kukurydza z Peru Kukurydza purpurowa to odmiana kukurydzy z peruwiańskich dolin andyjskich wykorzystywana już przez starożytnych Inków.
Wiadomo, że podobnie jak owoce o intensywnych kolorach jest bogaty w polifenole, wśród których wyróżniają się flawonoidy, a w ich obrębie antocyjany. Jest również bardzo bogaty w antyoksydanty, skutecznie zwalczając nadmiar wolnych rodników, co na poziomie neurologicznym czyni go ważnym neuroprotektorem.
Istnieje wiele badań naukowych, które korelują pozytywny wpływ flawonoidów na pamięć i funkcje poznawcze.
- Huperzia Roślina należąca do rodziny huperziaceae, której najważniejszą substancją czynną jest huperzyna A. Cząsteczka ta zapewnia działanie cholinergiczne, ponieważ jest zdolna do hamowania enzymu acetylocholinesterazy, co skutkuje podwyższonym poziomem acetylocholiny.
W przeprowadzonych badaniach naukowych zaobserwowano, że spożywanie hupercji wiąże się z poprawą pamięci, funkcji poznawczych (takich jak zdolność uczenia się), a także z poprawą zachowania; wszystkie z nich upośledzają funkcje w chorobach neurodegeneracyjnych. Wykazano również, że jest w stanie poprawić pamięć u zdrowych nastolatków. Z tego powodu większość badań ma na celu ocenę jego skuteczności w zapobieganiu i przeciwdziałaniu chorobom neurodegeneracyjnym, takim jak choroba Alzheimera.
- Kwas foliowy i witamina B12 Kwas foliowy to witamina rozpuszczalna w wodzie należąca do kompleksu witamin z grupy B. Jest niezbędny do wykonywania wielu funkcji organizmu.
Witamina B12 to witamina rozpuszczalna w wodzie, która działa jako swoisty kofaktor enzymatyczny i przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego oraz prawidłowych funkcji psychologicznych.
Witamina B12 jest niezbędna do zachowania integralności układu nerwowego i syntezy mieliny, warstwy lipoproteinowej pokrywającej aksony neuronów, która umożliwia przekazywanie impulsów nerwowych, przyspieszając ich przewodzenie.