Dandelion, świetny środek czyszczący. Mniszek lekarski, zwany głównie ze względu na małe i przycięte liście, które posiada, jest rośliną żywotną, która rośnie we wszystkich regionach świata i jest idealna jako środek oczyszczający, gdy np. chcemy ułatwić różne funkcje redukcji zarówno trawienny, jak i nerkowy.
Mniszek lekarski stymuluje między innymi wydzielanie narządów trawiennych, dlatego stosuje się go w ogólnych zaburzeniach trawienia (zaparcia lub leniwa wątroba) oraz w niedokwasocie żołądka.
Nic dziwnego, że udowodniono naukowo, że mniszek lekarski jest w stanie zwiększyć wydzielanie żółci od 2 do 4 razy. Dlatego zaleca się np. stymulację leniwych wątrób.
Jego korzyści są również ważne w odniesieniu do jego działania na kamienie nerkowe, ze względu na jego działanie moczopędne i przeczyszczające, jeśli mogę być zbędny.
Mniszek lekarski, roślina o ważnych właściwościach moczopędnych Właśnie ze względu na to, co wskazaliśmy w poprzednich akapitach, niezwykle ważne są różne właściwości moczopędne, które posiada mniszek lekarski.
Musimy wskazać, że to działanie moczopędne, bez niepożądanych efektów i całkowicie bezpieczne, pozwala nam na redukcję i oczyszczenie nagromadzonych w naszym organizmie toksyn.
Dlatego przy każdej zmianie pory roku zaleca się kurację z mniszka lekarskiego i kolejno w przypadku nadmiaru pokarmu.